Noliktava. Ievadīt krājumu korekciju

Krājumu korekcijas

Krājumu korekcijas operācijas tiek pielietotas, lai norakstītu bojātas un pazaudētas preces vai preces, kuram derīguma termiņš ir beidzies. Kā arī to preču reģistrācijai, kuras tika atrastas noliktavā vai saņemtas bez maksas. Tādējādi, Krājumu korekcijas operācijas tiek izmantotas, lai reģistrētu izmaiņas preču krājumos un sakārtot datus programmā atbilstoši faktiskajiem preču atlikumiem fiziskajā noliktavā.

Ievērojiet, ka Krājumu korekcijas operācijas nav jāpielieto, lai reģistrētu nopirkto preču saņemšanu (šajā gadījumā preču saņemšana tiek reģistrēta programmā iegrāmatojot saņemto rēķinu /dokumentu vai preču piegādes ienākošo dokumentu).

Tāpat, Krājumu korekcijas operācijas nav jāpielieto, lai noņemtu no noliktavas preces, kuras tiek pārdotas. (šajā gadījumā preces aiziešana no noliktavas- preces pārdošana tiek reģistrēta programmā iegrāmatojot izrakstīto rēķinu vai preču piegādes pārdošanas dokumentu).

Lai apskatītu jau visu ievadītu Korekciju sarakstu ieejiet izvēlnē Noliktava->Dokumenti, un izvēlieties cilni Krājumu korekcija. Šajā sarakstā esoši dokumenti var būt sakārtoti pēc datuma, dokumentu numura un noliktavas.

Lai ievadītu jaunu Krājumu korekciju, noklikšķiniet “Ievadīt krājumu korekciju”, atvērtā formā ievēlieties operācijas datumu, noliktavu, kurā notiek šī operācija un korekcijas veidu.

Pašreizējie krājumu atlikumi noliktavā var būt koriģēti atbilstoši zemāk aprakstītiem korekcijas veidiem:

1.Krājumu pievienošana – tā ir esošo krājumu skaita noliktavā palielināšanas operācija.

2. Krājumu norakstīšana – tā ir esošo krājumu skaita noliktavā samazināšanas operācija.

3. Krājumu Inventarizācija – tā ir preču pieejama atlikuma (pēc datiem programma) salīdzināšanas operācija ar preču faktisko daudzumu noliktavā, un atkāto noviržu koriģēšana.

4. Ražošanas pasūtījums – tā ir vienas preces ražošanas operācija ( un saistīta ar šo operāciju preču ienākšana noliktavā) no citas preces vai citām precēm (un saistīta ar šo operāciju preces aiziešana-norakstīšana no noliktavas), kura tiek veikta viena un tā paša noliktavā.

Apstiprinot Krājumu korekcijas operāciju mainās ne tikai preču daudzums noliktavā, bet veidojas arī grāmatvedības kontējums- iegrāmatojums, kurš maina krājumu vērtību.

Iegrāmatojuma veids ir atkarīgs no izvēlētas krājumu uzskaites metodes (Inventarizācijas veids)-

Periodiskā inventarizācija vai Nepārtrauktā inventarizācija.

Iegrāmatojuma summa ir atkarīga no saņemtas vai norakstītas preču vērtības, kura bija iekļauta korekcijas operācijā.

Pievienojot preces Krājumu korekcijas dokumentā, katrai precei laukā “Vienības vērtība” automātiski tiek attēlota tās pašizmaksa, kura bija aprēķināta veicot pēdējo ražošanas pašizmaksas aprēķinu (apskatīties pēdēja aprēķina datumu var sadaļā Noliktava->Preces pašizmaksa), tomēr pēc nepieciešamības šī vērtība var būt izmainīta.

               

Kā ievadīt krājumu inventarizāciju?

1) Izvēlnē izvēlēties Noliktava->Jauna operācija-> Ievadīt krājumu korekciju.

2) Izvēlēties korekcijas veidu: Krājumu inventarizācija.

3) Ievadīt datumu, izvēlēties noliktavu. Noklikšķināt pogu “Turpināt”.

4) Pozīciju sarakstā pievienot preces un to daudzumu, izvēloties preci, laukā “Vienības vērtība” tiks piedāvāta aktuāla aprēķināta šīs preces pašizmaksa, šī vērtība pēc nepieciešamības, var būt koriģēta manuāli.

Lai pievienotu jaunu rindiņu noklikšķiniet burtu N uz tastatūras vai saiti “Pievienot jaunu ierakstu” programmā.

Pabeidzot inventarizācijas saraksta izveidi noklikšķiniet “Atjaunot”, lai saglabātu informāciju.

5) Pēc ievadīto datu pārbaudes noklikšķiniet “Apstiprināt”. Operācija ir pabeigta, atbilstošie iegrāmatojumi ir izveidoti.

                                    

Kā ievadīt ražošanas pasūtījumu?

      1) Izvēlnē izvēlēties Noliktava->Jauna operācija-> Ievadīt krājumu korekciju.

2) Izvēlēties Krājumu korekcijas veidu: Ražošanas pasūtījums.

3) Ievadīt datumu, izvēlēties noliktavu. Noklikšķināt pogu “Turpināt”.

4) Pozīciju sarakstā pievienot preces un to daudzumu, izvēloties preci, laukā “Vienības vērtība” tiks piedāvāta aktuāla aprēķināta šīs preces pašizmaksa, šī vērtība pēc nepieciešamības, var būt koriģēta manuāli.

Lai pievienotu jaunu rindiņu noklikšķiniet burtu N uz tastatūras vai saiti “Pievienot jaunu ierakstu” programmā.

Pabeidzot preču Izsniegšanas (norakstīšanai ražošanā) saraksta izveidi, noklikšķiniet pogu “Atjaunot”, lai saglabātu informāciju.

5) Pārbaudīt preču sarakstu-preces, kuras tiks novirzītas (norakstīti) ražošanā, noklikšķināt pogu “Apstiprināt”. Prece ir norakstīta no noliktavas, un ražošanas pasūtījums ir saglabāts ar statusu “Ražošanā”.

6) Lai izveidotu preču sarakstu-preces, kuras tiks izveidotas ražošanas pasūtījuma izpildes rezultātā, noklikšķināt pogu “Rediģēt” pasūtījumu logā. Ievadiet pozīciju sarakstā Saņemšana preces daudzumu un vērtību par vienību. Lai pievienotu jaunu rindiņu noklikšķiniet burtu N uz tastatūras vai saiti “Pievienot jaunu ierakstu” programmā. Izveidojot sarakstu Saņemšana ražošanā, noklikšķiniet pogu “Atjaunot”.

7) Pārbaudīt ražošanas pasūtījumu, noklikšķināt pogu “Slēgt”. Prece no ražošanas ir saņemta noliktavā, operācija ir pabeigta.

Vēl ir nepieciešama palīdzība? Uzdod jautājumu Uzdod jautājumu