Pārdošana. Izveidot jaunu kredītrēķinu

Izveidot jaunu kredītrēķinu – ir pārdošanas atgriešanas/ debitoru parāda samazināšanas ievades forma. Kredītrēķinā, kura operācijas veids ir “preču pārdošana” no Noliktavas var importēt klienta pārdošanas atgriešanu. Preču pārdošanas operācijas veida kredītrēķins noliktavā izveido pārdošanas atgriešanu no klienta ar pēdējo aprēķināto pašizmaksu un pieprasa pārdošanas atgriešanas apstiprinājumu.

Kā ievadīt preces atgriešanu klientam?

1) Izvēlnē izvēlēties Pārdošana/ Jauna operācija/ Izveidot jaunu kredītrēķinu.

2) Izvēlēties operācijas veidu – preces pārdošana, ievadīt dokumenta datumu un klientu.

3) Pozīciju sarakstā pievienot preci, apjomu (skaitu) un cenu.

Cenu ievadīšanai ar nodokli uzstādīt karodziņu - Cenas norādītas ar nodokli. Izvēlēties noliktavu, grāmatvedības kontu un nodokļa grupu, ja tā atšķiras no iepriekš uzstādītām vērtībām.

Lai izveidotu jaunu rindu, noklikšķināt N vai izvēlēties Pievienot jaunu ierakstu. Kopējo atlaidi/ uzcenojumu var noteikt ar summu vai summas procentuālo daļu pozīciju sarakstā. Lai pievienotu jaunu atlaidi/ uzcenojumu, noklikšķināt Pievienot jaunu ierakstu.

Piegādes maksu var noteikt tikai ar summu, noklikšķināt uz Piegādi, lai saņemtu piegādes maksu no tarifa grupas.

Lai piemērotu atbilstošu metodi nodokļu aprēķināšanai no kredītrēķina un to atspoguļošanai grāmatvedības kontos, izvēlēties nodokļa uzskaites kases vai uzkrājumu principu.

Izveidojot kredītrēķinu, informācijas saglabāšanai, noklikšķināt Atjaunot.

4) Pārbaudīt kredītrēķinu, noklikšķināt Iegrāmatot. Pēc kredītrēķina tiks izveidots grāmatojums un ienākošā noliktavā piegāde (pārdošanas atgriešana).

5) Kredītrēķinā pāriet uz preces kustības cilni un atvērt ienākošās piegādes dokumentu. Koriģēt preces pašizmaksu (poga Rediģēt), ja tā atšķiras no faktiski aprēķinātās pašizmaksas, Atjaunot. Noklikšķināt Apstiprināt. Operācija ir pabeigta.

Vēl ir nepieciešama palīdzība? Uzdod jautājumu Uzdod jautājumu